ZADANI PROGRAM

Klavirski trio

1. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

F. J. Haydn:
Klavirska trija Hob. XV: br. 24 u D-duru, br. 25 u G-duru (Gypsy), br. 26. u A-duru,
br. 27 u C-duru, br. 28 u E-duru, br. 29 u Es-duru
W. A. Mozart:
Klavirska trija u G-duru, K.496, u E-duru, K.542, u C-duru, K.548, u G-duru, K.564
L. van Beethoven: Klavirska trija op. 1 br. 1 u Es-duru, op. 1 br. 2 u G-duru, op. 1
br. 3 u c-molu, op. 11 u B-duru, op. 70 br. 1 u D-duru (Geistertrio), op.n 70 br. 2 u Es-duru.

b) Obvezatna skladba

B. Papandopulo: Tri stavka za Orlando

2. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

Felix Mendelssohn: Klavirska trija op. 49 u d-molu, op. 66 u c-molu
Fanny Mendelssohn: Klavirski trio op. 11 u d-molu
R. Schumann: Klavirska trija op. 63 u d-molu, op. 80 u F-duru, op. 110 u g-molu
C. Schumann: Klavirski trio op. 17 u g-molu
J. Brahms: Klavirska trija op. 8 u B-duru, , op. 87 u C-duru, op. 101 u c-molu
B. Smetana: Klavirski trio op. 15 u g-molu
A. Dvořak: Klavirska trija op. 26 u g-molu, op. 65 u f-molu, op. 90 u e-molu (Dumky)
G. Fauré: Klavirski trio op. 120 u d-molu
E. Lalo: Klavirski triobr. 2 u h-molu
E. Chausson: Klavirski trio op. 3 u g-molu
J. Turina: Circulo op, 91, za klavirski trio
A. Arensky: Klavirska trija op. 32 u d-molu, op. 73 u f-molu
S. Rahmanjinov: Klavirski trio u g-molu (Trio élégiaque, 1892.)
D. Šostakovič: Klavirski trio op. 67
H. Villa-Lobos: 2. klavirski trio
C. Ives: Trio za violinu, violončelo i klavir
A. Schnittke: Trio (1985./1992) (izdanje Universal Edition)
M. Kagel: Trio u tri stavka (izdanje Edition Peters)
R. Ščedrin: Piano Terzetto (1995.)
Y. Höller: Tagträume, za klavirski trio (izdanje Boosey&Hawkes, 2000.)

b) Jedna od navedenih skladbi

Blagoje Bersa: Trio za klavir, violinu i violončelo op. 7
Dora Pejačević: 2. klavirski trio op. 25
Juraj Stahuljak: Klavirski trio op. 7
Bruno Bjelinski: 2. klavirski trio (Ratni)
Ivo Maček: Klavirski trio (Romantični)
Petar Bergamo: Espressioni notturne
Anđelko Klobučar: 3. klavirski trio
Berislav Šipuš: Gonars trio
Željko Brkanović: Klavirski trio
Igor Kuljerić: Alleluia
Dubravko Detoni: Zovu me Tryor
Josip Magdić: Osorščica, trio op. 198

Finale

Jedna od navedenih skladbi

L. van Beethoven: Klavirski trio op. 97 u B-duru (Nadvojvoda)
F. Schubert: Klavirska trija D 898 (op. 99) u B-duru, D 929 (op. 100) u Es-duru
P. I. Čajkovski: Klavirski trio
M. Ravel: Klavirski trio u a-molu (1914.)

Klavirski kvartet

1. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

W. A. Mozart: Klavirski kvarteti K.478 u g-molu, K.493 u Es-duru
A. Dvořák: Klavirski kvarteti op 23 u D-duru, op. 87 u Es-duru
G. Enescu: Klavirski kvarteti op. 16 u D-duru, op. 30 u d-molu
J. Suk: Klavirski kvartet op. 1 u a-molu

b) Jedna od navedenih skladbi

Dora Pejačević: Klavirski kvartet op. 25 u d-molu
Božidar Širola: Klavirski kvartet u A-duru
Božidar Kunc: Klavirski kvartet op. 36 u d-molu
Zoran Juranić: Klavirski kvartet
Anđelko Klobučar: Klavirski kvartet

2. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

F. Mendelssohn: Klavirski kvarteti op. 2 u f-molu, op. 3 u h-molu
R. Schumann: Klavirski kvartet op. 47 u Es-duru
R. Strauss: Klavirski kvartet op. 13 u c-molu
E. Chausson: Klavirski kvartet op. 30 u A-duru
G. Fauré: Klavirski kvarteti op. 15 u c-molu, op. 45 u g-molu
C. Saint-Saëns: Klavirski kvartet op. 41 u B-duru
W. Walton: Klavirski kvartet u d-molu

b) Jedno suvremeno djelo (nastalo nakon 1960.)

Finale

Jedna od navedenih skladbi

J. Brahms: Klavirski kvarteti op. 25 u g-molu, op. 26 u A-duru, op. 60 u c-molu

Klavirski kvintet

1. izlučni krug

a) Jedan od navedenih kvinteta

L. Boccherini: Klavirski kvinteti op. 57

b) Jedan od navedenih kvinteta

D. Pejačević: Klavirski kvintet op. 40 u h-molu
J. Stahuljak: Klavirski kvintet iz ciklusa Vlatko, op. 14 br.1

2. izlučni krug

a) Jedan od navedenih kvinteta

A. Dvořák: Klavirski kvintet op. 81 u A-duru
E. Elgar: Klavirski kvintet op. 84 u a-molu
J. Sibelius: Klavirski kvintet u g-molu
D. Šostakovič: Klavirski kvintet op. 57 u g-molu

b) Obvezatna skladba

R. Radica: 4 dramatska epigrama

Finale

Jedan od navedenih kvinteta

R. Schumann: Klavirski kvintet op. 44 u Es-duru
J. Brahms: Klavirski kvintet op. 34 u f-molu

Gudački trio

1. izlučni krug

a) Jedan od navedenih trija

L. Boccherini: Gudački trio br. 125-130

b) Djelo hrvatskog skladatelja za gudački trio

2. izlučni krug

a) Jedan od navedenih trija

L. van Beethoven: Gudački trio op. 3 ili op. 9

b) Jedan od navedenih trija

F. Schubert: Gudački trio D. 471 u B-duru ili D. 581 u B-duru

Finale

W. A. Mozart: Divertimento u Es-duru, K.563

Gudački kvartet

1. izlučni krug

a) Jedan od navedenih kvarteta

F. J. Haydn: Pruski kvarteti op. 50 (br. 1, 2, 3, 4, 5 ili 6)
W. A. Mozart:
Haydn kvarteti: u G-duru, K. 387, u Es-duru, K.428,
u B-duru, K. 458, u A-duru, K.464, u C-duru, K. 465
L. van Beethoven: Gudački kvarteti op. 18 (br. 1, 2, 3, 4, 5 ili 6)

b) Jedan od navedenih kvarteta

B. Papandopulo: Gudački kvarteti br. 1, 2, 5, 6

2. izlučni krug

a) Jedan od navedenih kvarteta

F. Schubert: Quartettsatz u c-molu, D. 703
F. Mendelssohn: Gudački kvarteti op. 44/1 u D-duru, op. 44/3 u Es-duru, op. 80 u
f-molu
R. Schumann: Gudački kvarteti op. 41/1 u a-molu, op. 41/2 u F-duru, op. 41/3 u
A-duru
B. Smetana: Gudački kvartet u e-molu (Iz mog života)
P. Čajkovski: Gudački kvarteti op. 11 u D-duru, op. 22 u F-duru, op. 30 u es-molu
E. Grieg: Gudački kvartet u op. 27 u g-molu
A. Dvořák: Gudački kvartet op. 96 u F-duru (Američki)
C. Debussy: Gudački kvartet op. 10 u g-molu
M. Ravel: Gudački kvartet u F- duru
B. Bartók: Gudački kvarteti br. 3 Sz85, br. 4 Sz91, br. 5 Sz102, br. 6 Sz 114
Z. Kodály: Gudački kvartet op. 10
A. Schoenberg: Gudački kvarteti op. 30, op. 37
A. Berg: Gudački kvartet op. 3
A. Berg: Lirska suita
A. von Zemlinsky: Gudački kvarteti op. 19, op. 25
D. Šostakovič: Gudački kvarteti op. 118 u As-duru, op. 122 u f-molu, op. 133 u D-duru, op. 138 u b-molu, op. 142 u Fis-duru, op. 144 u es-molu

b) Jedna od navedenih skladbi

Petar Bergamo: Gudački kvartet
Bruno Bjelinski: Gudački kvartet br. 1. ili br. 2
Željko Brkanović: 1. ili 2. gudački kvartet
Milo Cipra: 5. gudački kvartet
Dubravko Detoni: Zaboravljene muzike
Stanko Horvat: Quartetto
Ivo Josipović: Quartetto rusticano
Milko Kelemen: Varia melodia, Splintery
Anđelko Klobučar: Gudački kvartet br. 1., 2., 3., 4., 5.
Igor Kuljerić: Song
Ivo Maček: 1. gudački kvartet u F-duru
Frano Parać: Gudački kvartet
Dora Pejačević: Gudački kvartet u C-duru op. 58
Marko Ruždjak: Klasični vrt
Stjepan Šulek: Moje djetinstvo – ciklus od pet gudačkih kvarteta

Finale

Jedan od navedenih kvarteta

L. van Beethoven: svi kvarteti osim op. 18
F. Schubert: Gudački kvartet u d-molu, D.810 (Smrt i djevojka) ili u G-duru, D.887

Puhački trio

1. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

W. A. Mozart: jedan od Divertimenata K. 439b
J. Haydn: Londonski trio u C-duru, HOB IV/1
A. Salieri: Trio

b) Obvezatna skladba

B. Papandopulo: Mala suita

2. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

J. Ibert: Pet stavaka za puhački trio
D. Milhaud: Suite d’après corrette, op 161b
H. Tomasi: Concert Champêtre
A. Tansman: Suite

b) Jedna od navedenih skladbi

F. Lhotka: Trio
P. Bergamo: Canzone antiche
I. Maček: Puhački trio
M. Miletić: Hommage a I. Lacković-Croata
R. Matz: Trio

Finale

a) Jedna od navedenih skladbi

H. Villa Lobos: Trio
G. Auric: Trio
J. Françaix: Divertimento
B. Martinů: Tri madrigala

b) Jedna od navedenih skladbi

B. Bjelinski: Gumpis trio
M. Kelemen: Rontondo
S. Dedić: Šumatina
D. Kempf: Reminiscencije
B. Šipuš: Pas de trois, za puhački trio

Puhački kvintet

1. izlučni krug

a) Jedan od navedenih kvinteta

A. Reicha: jedan od kvinteta iz op. 88
F. Danzi: jedan od kvinteta iz op. 56

b) Jedna od navedenih skladbi

B. Papandopulo: Tri stavka za kvintet
B. Papandopulo: Mala suita za kvintet

2. izlučni krug

a) Jedna od navedenih skladbi

J. Ibert: Trois pièces brèves
D. Milhaud: La cheminée du roi René op 205
A. Pärt: Quintettino op 13
G. Holst: Kvintet op. 14 u As-duru

b) Jedna od navedenih skladbi

M. Cipra: Aubade
F. Parać: Scherzo
M. Ruždjak: Ben misurato
T. Simović: Zgode i nezgode pr. Crtića

Finale

a) Jedna od navedenih skladbi

P. Taffanel: Quintette u G-duru
G. Onslow: Kvintet u F-duru, op. 81 br. 3

b) Jedna od navedenih skladbi

G. Ligeti: 6 bagatela za puhački kvintet
S. Barber: Summer Music op. 31
K. Nielsen: Kvintet op. 43
P. Hindemith: Kleine Kammermusik, op. 24 br 2
A. von Zemlinsky: Humoreska
J. Françaix: Kvintet br. 1

1. izlučni krug

Program u trajanju od najmanje 15 do najviše 30 minuta.

 

Program po izboru natjecatelja obvezatno mora uključivati i djelo hrvatskog skladatelja.

2. izlučni krug

Program u trajanju od najmanje 35 do najviše 45 minuta.

 

Obvezatno je jedno cikličko djelo (najmanje 3 stavka) i jedno suvremeno djelo nastalo u posljednjih 25 godina.

Finale

Program po vlastitom izboru u trajanju od 15 do 30 minuta.

 

Obvezatna je izvedba bar jednog djela originalno napisanog za predloženi sastav
(u bilo kojoj etapi).

1. izlučni krug

Program u trajanju do 20 minuta

 

a) Odabir jedne skladbe iz standardnog Jazz repertoara
Blues, Balada, Bossa Nova ili Jazz valcer

 

b) Obvezatna skladba
Solo izvedba po odabiru kandidata
Zadana skladba iz standardnog repertoara

2. izlučni krug

Program u trajanju do 30 minuta

 

a) Odabir iz standardnog Jazz repertoara
Blues, Balada, Bossa Nova ili Jazz valcer

 

b) Obvezatna skladba
Improvizacija na hrvatsku tradicijsku temu
Vlastita autorska skladba

Finale

Program u trajanju do 30 minuta

 

a) Program po izboru natjecatelja.

 

b) Obvezatna skladba
Vlastita autorska skladba

19.9.2018.

Raspored

Arhiva

2017.

25.10.2017.

Svečani koncert prvonagrađenih

 

Četvrtak, 26. listopad 2017.
Koncertna dvorana Vatroslava Lisnskog – Velika dvorana
Simfonijski orkestar HRT-a
Uroš Lajovic, dirigent

 

Koncert možete pratiti na Trećemu programu Hrvatske televizije (HRT – HTV3) i Trećemu programu Hrvatskoga radija (HRT – HR3) kao i na mobilnim uređajima, tabletima i računalima s pomoću multimedijske usluge HRTi.

Završni koncert 2017
Završni koncert 2017
28.9.2017.

Shared Training Activities for Music Professionals

 

September 29 – October 1 2017
Zagreb, Croatia
STAMP 2017 - Program
STAMP 2017 - Program